Wykrywania raka płuc

Jak wcześnie wykryć raka płuc?

Powodem wizyty u lekarza mogą być takie niespecyficzne objawy, jak utrata apetytu i masy ciała, ogólne osłabienie, pogorszenie wydajności i nastroju, bóle głowy i temperatura podgorączkowa. Diagnostyka różnicowa jest również konieczna w przypadku często nawracających lub przewlekłych chorób układu oddechowego: ostrych infekcji dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc lub innych patologii układu oddechowego. W takim przypadku zwykłe leczenie może tymczasowo złagodzić objawy, ale wkrótce powrócą.

Wczesne rozpoznanie rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych w tkankach płuc jest jednym z najtrudniejszych problemów medycznych, ponieważ w początkowych stadiach rak nie ma wyraźnych objawów lub jest bardzo podobny do objawów innych chorób.

dieta a rak

Najtrudniejszym do zdiagnozowania jest wczesny etap obwodowego raka płuca. Wpływa na dużą powierzchnię zdrowych komórek, wiele najmniejszych oskrzeli i ich odgałęzień, ale przebiega bezobjawowo.

https://www.portynaczyniowe.pl/przychodnie

Objawy uszkodzenia układu oddechowego na późniejszych etapach:

  • kaszel, początkowo rzadki i suchy, a z czasem intensywniejszy i z plwociną, czasem krwią;
  • częste zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli;
  • ból w klatce piersiowej;
  • duszność;
  • różne przejawy trwałego głodu tlenowego;
  • trudności z połykaniem;
  • zaburzenia serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *